| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa fac fisa medicala pentru scoala de soferi, este necesar sa imi ia sange? Adica, e obligatoriu?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este obligatorie analiza de sange, astfel ca trebuie sa-ti recolteze putin sange.

| Alexul99 a răspuns:

Sa fim seriosi, sunt anumite scoli in care platesti banii si scoala se ocupa de tot in numele tau, este posibil nici sa nu ajungi la clinica medicala, insa daca totusi ai ales o scoala care nu se ocupa de asta doar te duci acolo si te pune sa faci un scurt test (de incercuit niste semne geometrice) si te testeaza daca vezi unele litere dintr-o carte, de asemenea o sa iti puna si niste intrebari, daca consumi alcol, daca ai lesinat vreo data, etc... dar sange nu o sa iti ia niciodata pentru asa ceva.

| Nume2 a răspuns:

Nu. Mie la fisa medicala mi s-a verificat vederea, auzul, tensiunea si cam atat, daca n-am uitat ceva. Insa, probabil, depinde si unde faci fisa.