| DjSannan a întrebat:

Buna tuturor, as avea nevoie de ajutor. Va dau un exemplu, cand intru pe pagina de Facebook si acolo in casuta de logare unde scrie e-mail sau numar de mobil cand dau click pe ea imi apare o lista in jos cu mailul. Deci nu mai trebuie sa il tastez, ci doar pun sageata pe el si gata imi apare in casuta. Intrebarea mea este as dori sa nu mai apara mailul asa ci sa il scriu eu, stiu ca il pot scrie eu dar eu ma referer sa nu mai apara lista aia in jos. Ce pot face? E ceva de la cookie, de la browser sau de la windows?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu este de la cookie-uri, dar este din browser.
Daca sunt sterse toate antecedentele browserului, atunci dispar si acestia.
In functie de ce browser folosesti, la setari se poate pune sau nu memorarea datelor campurile de completat. Daca scoti aceasta optiune, atunci nu-ti vor mai aparea.

| Gonrax a răspuns:

Dacă ai Chrome, du-te la istoric, "Ștergeți datele de navigare", dai pe "totdeauna" și bifează "Datele salvate pentru completarea formularelor. Apoi se vor șterge.