| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor,de curand m-am mutat intr-un apartament pe chirie,si am impresia ca proprietarul mai face vizite pe acolo cand eu sunt plecat la servici, aveti ceva idei cum as putea sa imi dau seama?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand incui usa vezi daca iala se poate inchide de 3 ori din cheie, sant iale care se inchid de 2 maxim 3 ori se aude clac clac clac stii tu. Acum daca ai iala jos si sus una o inchizi de 2 ori cealalta 1 data sau la fel vezi ce combinatie faci si cand te intorci vezi daca nu e cum le-ai lasat inseamna ca a fost

mira
| mira a răspuns:

Lasa niste semne.Presara faina la intrare, de ex.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vechii politisti lasau un fir de par pe usa si toc prins cu doua bilute de plastelina de maxim 2 mm. Daca-ti permiti ia-ti o camera: https://www.spy-shop.ro/supraveghere-video/camere-supraveghere-mascate.html

| wannabe a răspuns:

Lasa semne prin casa, pune obiectele intr-o anumita pozitie, pune zahar vanilat pe clanta de la usa, nu stiu, ca nu ma pricep, dar ai inteles ideea

| CuriousStuff a răspuns:

Pui o camera si-l filmezi, daca stai legal acolo sunt mai mult ca sigur ca nu are voie sa intre peste tine, ii poti face plangere la politie daca face asta. Sau dupa ce il prinzi spui si tu ca ti-au disparut cateva zeci de milioane din casa si tu ai dovada ca el mai intra pe acolo... happy
Si eu am avut proprietari care intrau asa dar am rezolvat-o mai amiabil.

| drutzix a răspuns:

Cumpara o camera. Sau un telefon vechi cu camera si pune-l sa filmeze undeva ascuns unde poti vedea o suprafata mare.
Sau pune o banda adeziva pe usa la iesire si daca intra cineva banda se va dezlipi.
Desigur trebuie sa fie putina banda si pusa undeva jos. Intelegi tu.

| AlexStefan1 a răspuns:

Serviciu*, buna ideea cu zaharul pe clanta, dar mai bine pune un telefon cu camera sa filmeze usa ( recomand sa il ascunzi dupa o carte si sa fie sustinut tot de o carte ) si daca-l prinzi intrand in apartament ai doua optiuni: santajul sau denuntarea.

| valyspeed a răspuns:

Pune un fir de ata foarte subtire intre marginile usii cand o va deschide se va rupe fara sa observe el si asa iti vei da seama big grin succes