| ice77 a întrebat:

Va rog frumos stie cineva cum se pot vedea orase si sate din Romania prin satelit in direct? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Google Earth

1 răspuns:
| mersifrumos a răspuns:

Nu exista asa ceva, in direct
presupun ca ai auzit de google maps, foloseste-l, sau bing maps

maps.google.com
maps.bing.com

ceea ce vrei tu, Real Time, ar fi ceva de neconceput pentru inca multe sute de ani
satelitii sunt limitati la a-si focusa antenele pe 1 singura zona la un moment dat, deci 1 singura persoana l-ar putea folosi, dar si asta depinde de unghiul rotatiei in jurul pamantului in care se afla satelitul in acel moment
deci... presupun ca ai inteles ca
1. nu se poate tehnic
2. daca s-ar putea, ar fi problema de cine il foloseste "acum"
3. de bani