| fuooo a întrebat:

Vreau sa ies cu o fata in oras (Pitesti ). Recomandati-mi si mie niste locuri frumoase in pitesti( restaurante, etc. ).Tin sa precizez k sunt din Bucuresti

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Locurile de vizitat din Pitești ar fi: Muzeul Județean Argeș, Planetariul Pitești, Grădina Zoologică din Pădurea Trivale, dar puteți să faceți și o plimbare prin Piața Vasile Milea.
Un loc important de vizitat este Curtea de Argeș, dar și Cetatea Poienari, aflată la ieșirea din comuna Arefu.
Ajunși la barajul Vidraru vă puteți relaxa sau vă puteți cumpăra suveniruri.
Puteți să urcați sus la platforma de lângă Statuia lui Prometeu, de unde aveți o priveliște foarte frumoasă.
De aici puteți să urcați spre Casa Argeșeană sau spre complexul turistic Piscul Negru, puteți să vă reculegeți la Mănăstirea Sf. Ilie Paltinul, iar când este vară aveți posibilitatea să urcați mai departe pe Transfăgărășan, spre Bâlea Lac și implicit spre județul Sibiu, care reprezintă un alt obiectiv turistic.
Sunt o grămadă de restaurante, uite aici:
http://www.besttourism.ro/restaurante/Romania/Pitesti.html
Te pup!

| fuooo explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult ingerinfrant.Dar eu vreau pentru maine seara. Ceva pentru seara.ms