| Alexandra_Ale_1987 a întrebat:

Buna vreau sa-mi cumpar un Sony Xperia M dual sim ce parere aveti de telefon e bun? Ce aplicati si jocuri poti baga pe el? Cateva exemple :* PUP SI MULTUMESC :* +FUNDA

1 răspuns:
| kar1GaNNN a răspuns:

Xperia M este un smartphone de nivel mediu ce atrage prin designul atent finisat, inspirat de modelele Sony Xperia din clasa superioară de preţuri. Fără a se opri la aspectul exterior, Sony plusează cu o interfaţă Android personalizată şi pachet de aplicaţii exclusive, ce sunt redate cu ajutorul unui chipset dual-core de generaţie recentă.

Ecran: 4 inch, 480x854 pixeli (~245 ppi)
Sistem de operare: Android 4.1
Chipset: Qualcomm Snapdragon S4 Plus MSM8227
Procesor: Krait, 1 GHz, dual-core
GPU: Adreno 305
RAM: 1 GB
Memorie: 4 GB (1.25 GB liber)
Card: MicroSD, 32 GB max
Date: 3G HSPDA
WiFi: 802.11 a/b/g/n, dual band, hotspot
Bluetooth: 4.0, A2DP
GPS: Da, A-GPS
USB: 2.0, Micro USB
Cameră foto: senzor CMOS Exmor RS de 5MP, autofocus, blitz LED
Filmare video: 720p
Cameră video secundară: VGA
Baterie: 1750 mAh
Dimensiuni: 124 x 62 x 9.3 mm
Greutate: 115 grame
Altele: NFC, Wi-Fi Direct, Micro SIM, dual SIM (opţional)
Pe lângă colecţia standard oferită de Google, Xperia M include şi o selecţie de aplicaţii Sony exclusive: Calculator, Cronometru, Backup Restore, Voice Recorder, Notes, Music Unlimited, Video Unlimited, Play Memories Online, Sony Select, Smart Connect, WALKMAN, Xperia Link, Xperia Lounge, Voice Dialer şi suita McAfee Security.
Toate cele bune!