| RobY_3853 a întrebat:

Buna

Vreau sa-mi instalez un windows si nu stiu ce windows:
1. windows 7 ultimate?
2. Windows xp sp3?
Am un PC Intel Core 2CPU 4300; 1.80GHZ,2GB RAMI, PLACA VIDEO GF 8800 GT 512.
Vreau sa folosec, jocuri, filme, muzica, internet.

Ce windows imi recomandati? sau unul care al stiti voi, mai bun!

Multumesc mult

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Xp SP3 pentru ca ai procesorul cam slab si in jocuri o sa ai probleme.

| florin1979 a răspuns:

Ai calculator bun, baga win 7 ultimate pe 32 de biti!

| ROB3RT89 a răspuns:

Eu iti recomand windows 7 ultimate sau enterprise!

| diminutiv a răspuns:

Daca esti pro Multimedia alege W7. Daca esti pro Gaming, iti recomand XP SP3.

| RobY_3853 explică (pentru diminutiv):

Ce vrei sa zici prin pro multimedia sau gaming, ca nu inteleg, mersi

| diminutiv a răspuns (pentru RobY_3853):

Hai sa te iau babeste.
Pro = Pentru - Video, Audio, Film, Grafica, Imagine etc. (Multimedia) - W7
Pro Gaming = Pentru Jocuri - daca esti impatimit dupa jocuri. - XP SP 3