| RobY_3853 a întrebat:

Salut

Am o problema legata de ce windows sa-mi instalez in PC meu, alti imi spun ca xp sp3, alti windows 7 pack1.

Am un Intel Core 2CPU 4300@1.80-200Ghz,3GB RAMI, NVIDIA 8800 GT 512, HARD 250 GB

Vreau sa-l folosesc la jocuri muzica, filme, internet.

Va rog frumos sa-mi spuneti sigur si sa-mi dati si link de unde sa-l iautongueentru ca sunt nelamurit alti spun ca pentru PC meu trebuie xp saulti win7!

Multumesc

Răspuns Câştigător
| AlinKun a răspuns:

Windows 7 32bit profesional e mult mai stabil cu driverele dispui de dx11 cea ce aduce un + de performanta boot mai rapid sistem de operare mai sigur viteze de transfer date la hdd mai mari
suport mai bun pentru noile softuri/jocuri deviceuri si lista tot continua eu iti recomand Windows 7 Professional 32 Bit

6 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Poti pune linistit Windows 7 Ultimate x64, ca va merge foarte bine pe sistemul tau. In cazul in care te hotarasti sa mai pui Rami, numai bine un Windows 7 x64 ti-i va vedea pe toti.

| hkr a răspuns:

E mai ok windows 7 pentru compu tau.

| Rony56 a răspuns:

Eu ma cac pe windows 7 e full de erori de has stopped working si am prieteni care le merg pe Xp perfect si pe 7 nu

| ra1ntags a răspuns:

Ba nu stiu ce sa zic, cam amandoua sunt bune, dar windows xp e deja vechi si multi nu cred ca il mai folosesc asa ca inainte, adica deja o sa-l scoata de pe piata si tot felul. Parerea mea ca mai bine iti iei windows 7 asa cum trebuie si il instalezi, 2 partitii (C) si (D) si e super. si daca vrei sa downloadezi windows-ul cred ca de oriunde poti sa-l iei. Din pacate nu pot sa pun un site pentru ca asa sunt regurile dar poti cauta pe internet. Mult noroc. Funda?^^big grin

| wurgut a răspuns:

Windows 7 este alegerea optima pentru configuratia ta, iti ofera atat performanta pentru jocuri si filme HD cat si optimizarea si avantajele folosirii unui alt substrat tehnologic. Iti recomand cu caldura Windows 7winking

| Snupic a răspuns:

Eu am windos 7 ultimate si sunt foarte multumit de el... avem pc aproape la fel deci poti sa til bagi fara probleme ca o sa iti mearga mai greu o sa fie sa iti gasesti placa video pe google petru windos7...multa bafta Funda!