| buium a întrebat:

Buna,, vreau sa pun un colet la posta,cat ar costa taxa postala,,el este foarte mic, si greutate lui este intre 100-200 g,, dau funda raspunsului corect,, si cum adica plata in ramburs adica valoarea coletuilui?

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Vreo 6 lei
si plata in ramburs inseamna ca plateste destinatarul cand ridica acel colet.
valoarea coletului se refera la altceva, daca vrei sa il declari ca avand o valoare anume, platesti o taxa ca asigurare, si in caz ca pateste ceva ce anume ai in pachet primesti despagubiri.