| xxxxxxrasfatzataxxxxxx a întrebat:

Vreau sa va spun, ca imi curge nasul, ma doare in gat si sinusurile un pic, si ma doare si ceafa. Am o stare de oboseala asa sad, scuip si mucisori cu sange sad
Este o raceala, sau sunt simptome de meningita?

4 răspunsuri:
| sarabeth a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Meningit%C4%83#Caracteristici_clinice - cred ca o sa-ti dai seama din cateva randuri ca in nici un caz nu ai meningita.
Ai racit. Bea foarte multe lichide (ceai cu lamaie si miere), poti sa iei si un supliment de vitamina C ca sa ajuti la intarirea imunitatii organismului. Nu ai spus ce varsta ai, dar daca ai implinit 12 ani, poti sa iei 2 plicuri de Theraflu sinus pe zi(unul dimineata si unul seara) sau Nurofen raceala si gripa.
Tot pentru imunitate poti sa mai bei ceai de echinaceea.

| xxxxxxrasfatzataxxxxxx explică (pentru sarabeth):

Fac 18 laughing Mersii multbatting eyelashes

| sarabeth a răspuns (pentru xxxxxxrasfatzataxxxxxx):

Multi inainte!

| RAZVPS a răspuns:

Iti recomand sa te duci la doctor... daca vei cauta pe google, vei gasi ca ai cancer, progeria, sau cine stie ce boli de caine...

Cel mai probabil ai racit, sau e un incepu de gripa...bea mult ceai fierbinte, tine-ti seara picioarele in apa cu sare (sau doar apa calda/fierbinte)...