| Mada1911 a întrebat:

am si eu o întrebare
Am făcut anul trecut (Noiembrie) un abonament la telekom si nu l-am plătit deloc
Iar ei m-au băgat in baza de date ca fiind rău platnic
Pana anul aceste in Aprilie
Am primit mereu scrisori de la recuperatori sa le plătesc suma datorata.
Din Aprilie pana acum nu am mai primit nimic.
Si întrebarea mea este
Ei Pot sa imi ia banii dupa card?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La ce drk mai faci abonament daca nu esti in stare sau nu vrei sa il platesti?

Tot ce mai poate compania in acel moment sa faca este sa te introduca intr-o baza de date cu mentiunea "rau platnic", da este vorba de Preventel. Daca figurezi aici fara plata avans nu mai faci nici un contract de servicii fara depozit (abonament telefonie fie el si la alta firma, cablu, net etc) si ai toate sansele sa ti se respinga dosarul daca vrei sa iti faci vreun credit.
Sursa:http://www.colectionaruldesuflete.net/......telefonie/

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu au nici cum sa afle ca tu ai cont bancar.

| Salontanul a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Daca-l dau in judecata, bancile, la cererea justitiei, sunt obligate sa dea numarul contului si sa-l blocheze.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Salontanul):

Cu totul de acord. Cand va ajunge la faza asta afla de acolo oficial nu mai trebuie sa intrebe pe la colturi.

| Mada1911 explică:

Pai mi-a spus o doamna ce la o banca ca s-ar putea sa imi oprească depinde de proces
Acum nu știu ce da zic