| nikosbab a întrebat:

Buna ziua as dori sa stiu unde este reprezentanta diplomatica sau consulara a statului Belize in Romania cum se poate lua viza turistica si cat este valabila sau daca este necesara

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu ai nevoie de viza pentru un sejur de max. 30 de zile:
"In anumite state nu ai voie sa stai o perioada mai mult de 30 de zile, desi nu este necesara viza:
Belize
Brunei
Kiribati
Micronezia
Saint Vincent & Grenadine
Trinidad-Tobago. "

vezi sursa : http://turism.acasa.ro/......11697.html

| nikosbab explică:

Si in caz ca vreau sa stau mai mult timp sau se intampla ceva rau in acea tara cum pot lua legatura cu familia din cate am inteles Romania nu are ambasada in Belize