| anonim_4396 a întrebat:

as dori sa va spun faptul ca am instalat windows 7 dar nu pot sa aud deloc sunetul.
Am incercat toate combinatiile de fire la boxe dar nu se intampla nimic.am facut si o gramada de updateuri la windows, mi-am instalat placa de sunet de la RealTek pentru windows 7 am incercat sa o si updatez si mi-a spus ca am cel mai nou model de placa.
Am sistem la boxe 5.1 si am incercat sa setez si acolo la RealTek audio manager dar nu se intampla nimic.
Am vrut sa instalez alte placi dar nu ma lasa, am incercat de la audigi și imi spune :Setup is unable to detect a supported product on your sistem.Please ensure that your product is properly installed before running this Setup program.
Dupa care am incercat de la RealTek High Definition audio driver 2.71 si imi spune:No driver was supported in this driver package.
Nu stiu ce sa mai fac deja de 2 zile ma chinui va rog ajutati-ma.
Aici este totul despre PC-ul meu: Procesor:AMD Phenom(tm)550
Placa grafica:NVIDIA Geforce 9800 GT
Placa audio:RealTek High Definition R.2.62

Va rog frumos ajutati-ma nu mai stiu deja ce sa fac.

Sa aveti o zii frumoasa!

5 răspunsuri:
| alexanonimu a răspuns:

Cauta pe net un driver de placa audio universal sau daca ai u cd de la placa audio instaleazo

| christishor a răspuns:

Salut, am o intrebare in bara jo in clot pe speakers iti arata un x sau un cerc taiat daca e cerc taiat e pe mute daca e un cerc taiat inseamna ca nu ai driver-ul care iti trebuie la placa audio dupa raspunsul tau iti caut eu driver in cazul in care nu e pe mut

| anonim_4396 explică (pentru christishor):

Nu e absolut nimic pe mut, am verificat tot.

| christishor a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi incearca site-ul asta sper sa te ajute http://drivers.softpedia.com/......23361.html

| christishor a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite inca un link http://drivers.softpedia.com/......90678.html incearca-l si pe asta si pe primul sper sa te ajute