| Capusoarca72 a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop Asus A540S, cu windows 10 instalat din magazin. M-am hotarat sa schimb cu Windows 7. Am facut schimbarile necesare in bios si mi-a dat voie sa instalez Windows 7, dar mi-am dat seama ca nu functioneaza sageata de la maus. Mentionez ca am incercat cu 2 mausuri si din tastatura de la laptop iar Windowsul il am pe dvd si pe stick. Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

In Device Manager iti arata toate componentele care sunt cu probleme sau care nu au instalate driverele compatibile. Asa cum s-a mentionat, trebuie sa instalezi versiunile de drivere compatibile cu Windows7. Daca producatorul nu le ofera pe site-ul oficial, se recomanda folosirea unor softuri specializate pe drivere, care sa le gaseasca pentru tine.
https://www.computerhope.com/issues/ch000833.htm

6 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Cred că e de la driver. Caută un driver compatibil cu modelul tău de laptop şi să fie compatibil cu win 7.

Touchpad-ul funcționează?

| RAY a răspuns:

Ai avut windows cu licenta si ai instalat windows 7 total aiurea, acel laptop e facut pentru windows 10 nu 7

| Capusoarca72 explică (pentru RAY):

A fost instalat cu Linux

| RAY a răspuns (pentru Capusoarca72):

Ba linux ba win 10

| Capusoarca72 explică (pentru RAY):

Scuzati-ma, mi-am adus aminte mai bine,... Linux

| Capusoarca72 explică (pentru Capusoarca72):

Ma scuzati ca reformulez, dar la instalarea Windowsului nu-mi arata sageata de la mouse.