| antonio803 a întrebat:

Bună ziua.Mi-am pierdut portofelul tot cu buletinul,am "rascolit" prin casa, m-am dus în locul unde am pierdut și tot nu l-am găsit.Cat ar costa amenda pentru buletinul pierdut?

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Nu plătești nici o amendă, îli declari pierdut și plătești din nou taxele de buletin și aia e, faci altul.

3 răspunsuri:
| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Suna pe număr de pe alt telefon

| antonio803 explică (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Am pus o întrebare daca platesc o amenda pentru buletinul pierdut

| Condrache_Marian_1989 a răspuns (pentru antonio803):

Nu platesti amenda pentru act de identitate pierdut sau permis etc, te duci la politie sau primarie depinde unde se fac la tine in zona declari ca ai pierdut actul x si iti faci altul o sa platesti refacerea lui depinde de zona eu dadusem cam 50 lei pentru buletin