| Ionut321123 a întrebat:

Mi-am pierdut buletinul! Cat ma costa ca sa-mi fac altul? am inteles ca politia da amenda la aia care isi pierd buletinul. Funda

Răspuns Câştigător
| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Da te amendeaza pentru ca este un act de identitate si costa intre 50 100 lei eu am dat 70 cand l-am facut iar acum depinde thinking

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pierderea se declara la SPCLEP de care apartii si pentru asta poti fi amendat de la 25 lei la 40 de lei. Daca duci un act oficial recent cu fotografie o sa-ti faca alta CI.

| Cezar a răspuns:

Costa undeva intre 20 si 50 lei maxim!

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Chiar dă amendă.

| khwewljewew a răspuns:

Du-te la sectia de politie si declara-l pierdsut.o sa-ti dea o foaie pe care va trebui sa completezi cate ceva. In orice caz sa ai niste acte la tine. certficatul de nastere si in jur de 20 de lei. Bafta