| ValentinGB11 a întrebat:

Bună ziua. Nu am mai primit alocație din luna august. In iulie am făcut 18 ani, iar in septembrie când a început școala am făcut cerere pentru alocație. Întrebarea mea este : Când oare o să primesc alocația? Și cât? Mulțumesc pentru înțelegere!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intereseaza-te la secretariat daca si cand au trimis cererea ta.
In mod normal ar fi trebuit sa primesti deja alocatia pe toate lunile in care n-ai primit-o.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă Cererea respectivă a fost trimisă la timp ( şi procesată ), ar fi TREBUIT să primeşti Alocaţia aferentă lunii Octombrie - care trebuia să-ţi vină în luna Noiembrie!

Deci, cel mai probabil, Cererile s-au trimis cu întârziere ( ori s-au "pierdut" )...

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......ceu-funda/