| Mihai45665445676 a întrebat:

Bună ziua, sunt din Tecuci și vreau să știu când vin pensiile in luna aceasta de maii Fincă nu știu am înțeles că vin mai devreme că-i Paștele, s-au cum stau lucrurile,locuiesc la țară pe lângă municipiul Tecuci, deci știe cineva?

13 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Dacă pana vineri nu vin, e grav ca se termina luna.

| Mihai45665445676 explică (pentru Catrice):

Cum adică este grav că se termină luna?

| Catrice a răspuns (pentru Mihai45665445676):

Ca pensiile trebuiesc date pana la sfârșitul lunii. Care pensionar accepta să-și ia pensia cu o săptămână-doua întârziere?

| Mihai45665445676 explică (pentru Catrice):

Păi am luat pe luna aprilie, eu mă refeream la luna mai,

| NunuNini a răspuns:

Nu au cum sa vina mai repede in luna mai. Pastele este acum, pe 2. Daca era pe 14-15, da, se dadeau mai repede. Nu si anul acesta.

| Catrice a răspuns (pentru Mihai45665445676):

Pensiile se dau cu o luna în urma, cum sa iei pensia de aprilie tot în aprilie?!

| Simpatic a răspuns:

Nu are nicio legatura ca este Pastele in Mai, pensia va veni la data stabilita ca si pana acum, cum luati in fiecare luna! Pastele este la inceputul lui Mai (pe 2) deci nu are cum sa vina pensia pe luna Mai mai repede de Paste ca ar trebui data in Aprilie si deja a fost data happy

| LittlePoppy a răspuns (pentru Catrice):

Pensiile se dau pentru luna in curs, nu cu o luna in urma. Cele distribuite de postas acasa, se dau intre 1 si 15 ale lunii.

| Catrice a răspuns (pentru LittlePoppy):

Ai luat vreodată vreun fel de venit de la stat?
Salariile, pensiile, ajutoarele sociale se dau pentru luna precedenta.

| LittlePoppy a răspuns (pentru Catrice):

Papusica, sunt pensionara.
Salariile, da, se dau in luna urmatoare. Pentru ca sa se stie cate zile ai lucrat, daca ai avut concedii medicale sau nu, etc. Dar nu si pensiile!
Si nu mai fi obraznica daca nu le stii pe toate!

| Catrice a răspuns (pentru LittlePoppy):

Vai păpușica, vorbești de parca n-aș avea rude pensionare ca sa știu. Ce bine ma cunoști!

| LittlePoppy a răspuns (pentru Catrice):

Si atunci, cum de esti atat de ignoranta?
Vad si raspunsurile tale. Obraznice si aproape niciodata utile. Esti moderator de iti permiti fara sa patesti nimic?

| Catrice a răspuns (pentru LittlePoppy):

Da da, dau șpagă la moderatori sa ma favorizezehee hee