| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Din cauza greutatii,am decis sa fac un abonament la sala.E cineva pe aici care se pricepe la asa ceva? Nu am m-ai fost pe acolo,nu stiu cum stau lucrurile, nu stiu cu ce aparat sa incep si totusi nu as vrea sa ma fac de ras. Locuiesc la 10 km de oras, abonamentul pe ruta mea costand 100 de lei/luna. Dupa cate am inteles de la colegii care merg la sala(5 momentan+7 care se vor apuca din luna Martie), abonamentul costand 60 de lei. Abonamentul la sala sunt obligat sa-l platesc singur deoarece nu vreau sa m-ai cer ajutorul parintilor, deoarece sunt destul de mare+ca locuiesc la tara si pot sa-mi castig banii foarte repede.Deci ce dieta+antrenament de inceput imi puteti recomanda? Voi cu ce a-ti inceput prima data?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CostaMate a răspuns:

Fiecare sala de forta are si un instructor, cerei sfatul, pentru asta este pus acolo, sa indrume persoanele. Cat despre dieta nu stiu, un amic manca mult orez, peste, oua, carne de pui ( piept mai mult ).

| CrazyGirlOmg a răspuns:

Eu am facut prima data aerobic tu poti face box sau sa alergi sau multe...:-) alegeti.