| xXCrissXx a întrebat:

Bunăă big grin! Am şi eu o întebare thinking, voi fetele, care credeţi k este mai bine să purtăm sutienul sau bustiera adica, pentru vârste mai mici 11, 12, 13 ani cam aşabatting eyelashes, pentru că am auzit k nu este bine să purtăm de acum sutien pentru ca ne lasă sânii, este adevărat sau nu thinking, spuneţi-mi cum este mai bine, cu bustiera sau sutien sau de cebatting eyelashes. Cel mai bun răspun fundiţză + voot kiss!

Răspuns Câştigător
| gohsty a răspuns:

Pai.intr-adevar sutienul face rau, daca il porti de mica (13-14-15 ani) pieptul tau va arata urat la 18 19 20. de ani. Daca tii neaparat poarta-l doar cand iesi pe strada si la scoala.Acasa da-l jos ca sa iti elib erezi pieptul. Bustiera e buna si ea dar nu prea are efecte, adica e echivalent cu daca nu ai purta nimic. Daca ai pieptul mare(intrebare si pe mama ta) poti lua sutien dar sa ai grija.happy

4 răspunsuri:
| Stefania96dfg a răspuns:

Pai eu am 13 si am purtat de la 10 ( cand au inceput sa-mi creasca sanii ) bustiera. Nu mi s-au lasat sanii entru ca o data cu varsta luam bustiere mai stranse sau le srtangeam eu. De la vreo 12 am inceput sa port sutinen. Acum depinde de tine daca te poti acomoda cu sutienul, e cam naspa uneori...Bafta happy

| 愛日本 a răspuns:

Păi dacă ai sânii mai puţin dezvoltaţi atunci bustieră, dar dacă sunt mai dezvoltaţi atunci este mai recomandat sutienulbatting eyelashes

| TheBloodyRoses a răspuns:

Bustiera. O prietena a patit faza cu lasatul sanilor. Si de atunci mi-a spus sa port doar bustiera oh go on. Si faza tare e ca tipa are 17hee hee

| mihaaaaa a răspuns:

E indiferent la sutie iti da forma si la bustiera nu