| JustThat a întrebat:

Ca sa donezi sange trebuie sa ai o anumita greutate? Ce alte criterii mai sunt? Trebuie sa te duci nemancat sau ceva?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fii major, sanatos si, da, nu trebuie sa maninci inainte de donare.

| AnonimGirl2345 a răspuns:

Trebuie să ai vârsta cuprinsă între 18-62 de ani,deci da,trebuie să fii major, sănătos şi da, nu trebuie să mănânci înainte de donare happy.
În cazul în care te-ai hotărât să donezi sânge, primul lucru ce trebuie verificat este calitatea acestuia.În fiecare spital, orice donator este supus unor teste înainte.
Pregăteşte-ţi organismul pentru donarea de sânge!
Înainte de a dona sânge, bea multă apă şi sucuri naturale, mai ales dimineaţa şi seara. Este foarte important să fii hidratat, pentru a evita leşinul şi ameţelile frecvente după donarea de sânge, din cauza scăderii tensiunii arteriale.
Sper că ţi-am fost de folos. Fundă şi succes :*!
( dacă am greşit cu ceva, te rog scuză-mă! ) atâta am fost eu informată în ora de bio... am 14 ani laughing!
O seară frumoasă

| MihaelaMariaPopa a răspuns (pentru AnonimGirl2345):

Ca si completare, se face un chestionar legat de sanatate, apa cel mult se bea, nimic care ar putea influenta glucidele din sange si neaparat ceva de mancare la pachet, ca dupa 400 de ml dati ai nevoie urgenta de combustibil