| ddalex008 a întrebat:

Cam cat ar costa un caine Yorkshire Terrier sau Chihuahua? Si cam cati ani dureaza viata lor?

2 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Dacă îi întreţii şi ai grijă de ei pot trăi destul de mult, dar de preţ nu ştiu depinde de la persoană la persoană.

| Girl72 a răspuns:

De obicei peţul unui Yorkie variază de la 150 euro la 250 sau chiar 300 de euro. Speranţa medie de viaţă a acestei rase este de 13-16 ani. Cât despre Chihuahua, trăieşte în medie 10-18 ani, iar preţul este variabil, poate ajunge şi în jurul sumei de 500 euro. Eu personal îţi recomand Yorkie, deoarece este foarte jucăuş, este devotat, extraordinar de drăgălaş. Dar decizia ta contează happy.