| AllexC a întrebat:

Salut. Este o urgența. Prietena mea este in drum spre București, de acolo o sa ia avionul spre Germania. Problema acum este ca merge cu wizz, am facut checkinul online totul bine, a primit biletul... Dar nu l-a printat. Ce să facă acum? Menționez ca nu are bani la ea. Și plus că zboară pentru prima oară. Daca a facut checkin deja, ce trebuie să mai facă acolo? Are si bagaj de cală. Unde trebuie dus? Va rog, este important.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si biletul cum l-a primit? Pe email? La control va arăta biletul de pe email.

| Violleta2022 a răspuns:

Bagajul de cala se duce la ghiseul unde este zborul ei, acolo i se cantareste bagajul si i se pune eticheta cu numele ei si zborul, i se da tichetul cu zborul si locul din avion si gata, va merge spre poarta unde are zborul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Îl folosește de pe telefon.

| mODIN a răspuns:

Daca il are disponibil pe telefon, e in regula. Eu nu cred ca am printat vreodata biletul dinainte sa ajung in aeroport.

Răspuns utilizator avertizat
| sweetys a răspuns:

Daca il are pe telefon e ok.

| Re1492499 a răspuns:

Buna. Biletul nu trebuie printat, îl poate scana direct de pe telefon.
Bagajul de cală se preda la ghișeul care v a fi afisat in aeroport pe tabelul cu zboruri.