| anonim_4396 a întrebat:

Cam cum sunt chiriile in Australia? Dar salariile? Cam care e nivelul de trai?

1 răspuns:
| sese a răspuns:

Iata raspunsul la intrebarea ta-sigur este ca nivel de trai in primele 10 tari din lume
Viata in Australia
June 19, 2008 by Romanian Correspondent

If you're new here, you may want to subscribe to my RSS feed. Thanks for visiting!

Australia este privita de foarte multa lume drept tara oportunitatilor. Australia este un continent gigantic abundent in resurse naturale si in locuri extraordinare care se pot vizita. Puteti opta fie pentru o viata pe malul oceanului cu vedere la mare, fie in zone impadurite sau chiar intr-un tinut mai rece si muntos. Timpul liber il puteti petrece alegand dintr-o gama larga de activitati de la ski pana la surfing.

Majoritatea populatiei locuieste in marile metropole Australiene: Sydney, Melbourne, Brisbane, Adelaide si Perth - acestia se pot mandri cu o viata cosmopolitana care include toate facilitatile de ultima ora care asigura un standard foarte ridicat de viata. In ciuda teritoriului vast al Australiei, populatia se reduce la doar 20 millioane de locuitori. Sistemul de securitate sociala este unul dintre cele mai bune din lume, este o tara care ofera un impresionant nivel de trai atat „la tara" cat si in marile metropole.

Optand pentru rezidenta permanenta australiana faceti o investitie pentru Dv. si pentru familia Dv. in ceea ce priveste nivelul de trai, abundenta de oferte de munca, oportunitati si siguranta (orasele australiene se numara printre putinele orase din lume care nu sunt afectate de terorism, criminalitate sau interese politice meschine).