| elcosmin a întrebat:

Ati votat PNL cand stiati foarte bine ca ei taiau 25% din salarii si pensii, si in continuare s-a anuntat criza economica, pe cand PSD, chiar daca furau ei sau ce faceau, ei macar au crescut salariile si nivelul de trai... Cum puteti ma sa ii criticati ca nu inteleg?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii incã mai cred cã va existã democratie o datã cu caderea PSD-Ului. Nu existã asa ceva si nu va exista vreodata.

Cazuza pleaca de la oamenii de mijloc, votul majoritatii nu reprezinta nimic suntem doar niste pioni. Oricum am fost manipulati si Dragnea o datã cu PSD a fost huidulit 300% din cat trebuia sa fie.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lume proasta nici eu nu inteleg dc a reales un partid inutil. Macar avem mancare buna in romanaya

| Intruder19 a răspuns:

Nu imi place politica, nu vreau sa dau in polemici dar cresterea slariilor nu a adus si implicit cresterea nivelului de trai.

Degeaba ti-a crescut salariul daca preturile au crescut si ele la randul lor, ce ti-a dat psd de fapt este o crestere artificiala a salariului care fizic nu s-a vazut nicaieri.

| elcosmin explică (pentru Intruder19):

Ba chiar da dragule. Statistici au aratat ca a crescut nivelul de trai. Si probabil au crescut preturile, dar ia gandeste-te. Ai salariu 1200 de lei si dai pe o paine 80 de bani. Dar daca ai salariu 3000 de lei si dai pe paine 1 leu? Ia gandeste-te

| RAY a răspuns (pentru elcosmin):

Dar daca ai salariu 3000 de lei si dai pe paine 1 leu?

ce paine cumperi tu cu un leu omule? o paine costa 2 lei, totul sa scumpit, ce rost au minciunile astea? mergi cu 50 de ron la supermarket si nu ai ce cumpara, pentru ca preturile sau dublat de 3, 4 ori

| elcosmin explică (pentru RAY):

La tine in oras o fi 2 lei painea. la mine e in jur de 1 leu.

| RAY a răspuns (pentru elcosmin):

In ce oras e painea un leu

| Intruder19 a răspuns (pentru elcosmin):

Eu cred ca traiesti pe alta planeta prietene, tu mananci numai paine iar salariul minim unde e 3000 lei? Cand marea majoritate a romanilor au 1300 lei, unde e nivelul ala de trai marit? Fa si tu un calcul daca te descurci tu cu 1300 lei pe luna.

| elcosmin explică (pentru RAY):

In calarasi

| RAY a răspuns (pentru elcosmin):

Sa imi trimiti o poza sa vad si eu minunea asta

| elcosmin explică (pentru RAY):

Da-mi Facebook tau ca sa ti trimit poza cu painea

| RAY a răspuns (pentru elcosmin):

Intra pe img

| elcosmin explică (pentru RAY):

Glumeam ray laughing)

| Plato a răspuns:

Dispari, ma, cu nenorocitii tai. Manca-i-ar lepra in puscarie de infractori infecti, cu sustinatorii lor cu tot.
Ce moet au luat acum, dar sa vezi la parlamentare, arza-i-ar focu'. Romanii s-au trezit, au ales Romania Europeana. La parlamentare, romanii aleg USR+plus si PNL, mai mult ca niciodata.
Gata cu pensiile speciale, gata cu salariile exagerate. Trebuie sa aiba toata lumea, nu numa' unii. Si ala ce-si rupe spatele pe 40 de grade pe santier, nu numa militaru' si parlamentaru'.

Hai, repet, dispari cu nenorocitii tai. Du-te in Rusia si enjoy the communism. Romanii vor in UE.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt s-a votat justițiawinking, care revine în normalitatea ei, așa cum a gândit-o Alianța DA, la momentul potrivit, că trebuie să fie.

| elcosmin explică (pentru anonim_4396):

Justitia care te baga in criza si vei munci cu 700 de lei salariu minim pe economie