| Alinnutza07 a întrebat:

Cand e Eurovision pe toate tarile?big grin plss sa-mi spuneti

Răspuns Câştigător
| Roby1992 a răspuns:

Concursul Muzical Eurovision 2011 va fi a 56-a ediție a Concursului Muzical Eurovision. Competiția va avea loc în Düsseldorf, Germania, ca urmare a câștigării Concursului Muzical Eurovision 2010 de către această țară cu piesa „Satellite" a Lenei Meyer-Landrut. Semifinalele vor avea loc pe 10 mai și 12 mai 2011, iar finala, pe 14 mai 2011[2].