| Eremitul1 a întrebat:

Cand iau pensia pensionarii a caror nume incepe cu litera S?
Multumesc.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In acceasi zi a lunii. Ca si in lunile precedente.

| darrio2007 a răspuns:

„Aceeasi"

| Violleta2022 a răspuns:

Esti pensionar?

| Eremitul1 explică (pentru Violleta2022):

Nu. Matusa mea e.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Eremitul1):

Pai stie ea cel mai bine, ca doar asa ia pensia in fiecare luna, la aceeasi data.
Dar ce treaba ai tu cu pensia matusii?

| Eremitul1 explică (pentru Violleta2022):

Asta e treaba mea.
Daca stii raspunde daca nu, nu te mai baga.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

N-are bani de tigari.

| Violleta2022 a răspuns (pentru darrio2007):

Asta banuiam si eu!
De ce ai astepta pensia aia amarata a unui batran, daca nu veri sa=-l abuzezi ca sa-i dea e bani de tuntun, pacanele si alcool ori droguri?
Dar sa ajunga la unchi si matuse sa le astepte pensia, imi imaginezi cat sunt bietii batrni terorizati.

| Eremitul1 explică (pentru Violleta2022):

Of, of, of. o multime de lume, tineri needucati, care cred ca ceilalti sunt la fel ca ei si ca lumea este rea.
Sunt bolnava de cancer, tatal meu nu vrea sa-mi deam bani de tratament (vreau sa fac niste tratamente alternative), matusa mea mi-a mai dat niste bani acum cateva luni, dupa aceea nu mi-a mai dat.
Acum ma sunt foarte rau, sunt disperata, a promis ca vine sa na viziteze acum 10 zile dar nu a mai venit.
Banuiesc ca asteapta sa ia pensia ca sa-mi dea si bani cand vine.
De-asta am intrebat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Eremitul1):

Mergi la spital ca te vor opera si trata la spital, pe gratis.
Pentru atata lucru nu ai nevoie de bani.
Sanatate multa!

| Fatamuntilor a răspuns:

Pana pe data de 15 toti pensionaii vor primi banii!
trebuie sa stii ca volumul de munca este mare.responsabilitatea la fel.E POSIBIL ca sa sa intarzie o, zi -doua.Nu e usor sa strabati starzi intregi, uneori casa cu casa...
Sora mea a lucrat ca factor postal inainte. putin si dupa '89 cand inca lumea se abona la ziare si reviste, cand inca se trimtea scrisori /vederi, dar reusea sa faca fata timpul. Mereu avea tolba plina
DECI, rabdare, nu ramai fara bani!