| Lipicii a întrebat:

Cand imi inchid telefonul vreau sa fac in asa fel incat, cand ma suna cineva sa zica sa lase un mesaj cat am telefonul inchis(mesaj vocal). P. s:Am samsung Ch@t 355.Cine ma ajuta primeste funda + vot!

Răspuns Câştigător
| Danyel a răspuns:

Foarte simplu daca esti pe Orange.
Apeleaza 555 si unrmeaza pasii, pana ajungi la mesageria vocala unde poti sa inregistrezi ce vrei sa se auda atunci cand ai telefonul inchis (adica spune tu:Acest numar momentan nu este disponibil iar dupa "bip"lasati mesaj)iar din timpul ala se va inregistra ce spune un apelant.Cand vei deschipe telefonul vei primi un SMSprin care te anunta ca ai un mesaj vocal.Tu vei apela din nou 555 si urmezi pasii pana la "mesajele tale vocale". Sper ca am fost destul de explicit(daca nu contacteaza-ma la Id:spider_dany_2010@yahoo.com)

6 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Puteai avea si-o rasnita... furnizorul de telefonie conta
Orange 555, Vodafone *266

| baiatuucupizzza a răspuns:

Suni la 335 daca esti pe Vodafone si te intregistrezi(vocal)

| LoOvE a răspuns:

Suna la 1717 si acolo o sa-ti zica undeva sa apesi pe niste cifre ca sa-ti activezi casuta vocala.

Si asa cand cineva te suna si u nu poti vb, persoana aia o sa suneeeeee pana o sa-i apara mesaj vocal.

Succes!

| razzvan27 a răspuns:

Exista casuta vocala happy cel putin la Orange.o activezi si cand ai telefonul inchis cel care te suna iti lasa un mesaj vocal ia cand deschizi telefonul apelezi 555 si asculti mesajul.

| DanteH2SO4 a răspuns:

Activeaza mesageria vocala, poti sa le spui sa lase mesaj, da vorbeste putin robotu inainte.

| foreveralive a răspuns:

Daca esti pe Orange activeaza ti casuta vocala.
suna la 555(mesagerie vocala)si iti va vorbi un robot.iti va spune ca pentru limba romana apasati tasta 1 pentru engleza 2 si dai 1.si dupa iti spune ca ti ai accesat casuta vocala.