| raresh19 a întrebat:

Cand iti faci un tatuaj permanent iti face si anestezie? Sau cel putin ai voie sa-ti faci tu inainte anestezie daca nu vor ei? Ma bate foarte tare gandul sa-mi fac unul pe glezna dar eu am fobie de ace si mi-e cam frica. Daca esti constient ca te va durea parca simti mai tare durerea sau te gandesti cand o sa inceapa sa ma doara si stai asa cu o frica fate de atunci cand nu stii ca iti vei rupe mana sau vei cadea urat de tot.

Răspuns Câştigător
| JahBless a răspuns:

Nu stiu daca ai voie sau nu dar ce stiu e ca doare putin la inceput dupa care iti amorteste mana.deci nu ai de ce sa te sperii.acuma depinde si de cel care-ti face tatuajul, de aparatul folosit si cel mai mult zona in care vrei sa ti-l faci.

1 răspuns:
| silviu5621 a răspuns:

Dupa primele ore in care o sa tipi si vei plange ca un copilas de durere totul va fi bine happy

In plus anestezie partiala degeaba ti-ar face, ca te uiti acolo, stii ce iti face si crezi ca te doare, iar anestezie totala pentru un tatuaj amarat? neah... Stii cum se zice: no pain no gain.