| PinkPoison a întrebat:

Cand iti schimba SIM'ul PrePay la Orange din cauza ca s-a stricat, iti poti pastra numarul? Si cu creditul pe care il aveai pe catela respectiva ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| Cambria a răspuns:

Poti sa mergi la orice orange shop pentru schimbare.
Daca ai o vechime mai mare de 1 an in reteaua orange, minim 40 de euro consumati anual din reincarcari si nu ai mai beneficiat de o schimbare gratuita in ultimii doi nu o sa te coste nimic. Daca nu o sa te coste 8, 68 euro TVA inclus. Ti se va face schimbarea cu acelasi numar de telefon, credit si optiuni care le ai. Doar daca trebuie sa platesti te intreaba daca doresti sa platesti cu bani sau sa ti se retraga din credit.

1 răspuns:
| Clutsky a răspuns:

Daca ai o anumita vechime/sau un anumit numar de reincarcari, ti-l schimba gratis pastrandu-ti numarul si creditul de pe el vechea cartela!

Daca nu ai vechime, te va costa (in jur de 7 euro) pentru a-ti putea pastra numarul si creditul!