| TrueSilvester a întrebat:

Cand mergi sa-ti depui actele pentru buletin si inca esti minor(17 ani) trebuie sa fii insotit de parinte?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, trebuie sa mergi cu un parinte, pentru a semna de luarea in spatiu, daca nu esti proprietar al locuintei de domiciliu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, si chiar atunci si cand esti major e nevoie daca nu esti tu proprietar pe vreo locuinta. Cineva trebuie sa te ia in spatiu

| dinaprilie a răspuns:

Da!

| Iunicu a răspuns:

Nu neapărat de un părinte.
Poți fi însoțit de orice adult care deține proprietatea a cărei adresă va fi trecută la domiciliul din buletin.
Poate fi chiar gazda unde locuiești în chirie sau un prieten de familie care acceptă să te ia în spațiu, chiar și fictiv.

| Flipsyde a răspuns:

Da