| anonim_4396 a întrebat:

Cand se schimba cardul de sanatate se modifica "numar document" inscriptionata pe card? Ce este mai important cod asigurat sau numar document de pe cardul de sanatate?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Numarul documenteului este al documentului, daca il schimbi se schimba.

numarul asiguratului ramane acelasi

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la casa de sanatate din Băneasa si acolo au birou de schimbat cardurile, ei te vor ajuta, noi nu stim si cel mai bine mergi la ei.

| ioana748 a răspuns:

Cod asigurat

| Dragobeta a răspuns:

Codul de asigurat este important. Nu se schimba. Este unic. Asa cum este si CNP-ul.