| Rusupaul1991 a întrebat:

Cand se suspenda contractul de munca se suspenda si cardul de salariu?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cardul de salariu este proprietatea ta personala, altfel ca n-are de ce sa se suspende daca este suspendat contractul individual de munca.
Pe perioada suspendarii CIM nu se mai primeste salariu.

| Violleta2022 a răspuns:

"Cardul de salariu" este un card bancar pe care numai banca care l-a emis il poate inchide la cererea ta sau daca este hacked.

Nu are nici in clin sau maneca suspendarea unui contract de munca, cu cardul tau bancar!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu.
Cardul de salariu este al tau si doar tu il poti inchide / suspenda etc