| justme2226 a întrebat:

Când se va deschide ghișeul pentru făcut buletine? Trebuie să mi-l schimb fiindcă mi-a expirat de pe 15 luna asta și cu pandemia asta cam tot s-a închis și nu știu ce să fac

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Actuala CI este valabila, chiar daca a expirat, inca 90 de zile de la incetarea starii de urgenta, deci pana in luna august. Posibil si mai mult, daca se mai decide o noua perioada a starii de urgenta.
Probabil serviciile de evidenta se vor redeschide dupa 15 mai, o sa aflam asta din vreme.

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa 15-16 Mai, dar se va anunta.
Oricum se poate circula cu buletinul expirat, asa a anuntat presedintele.

| Wr3nch a răspuns:

Probabil dupa 15 mai, ca majoritatea locurilor cu access public.