| HyuLa a întrebat:

Cand va merge Calculatorul maxim de greu si totusi ai cotrolat cu antivirusul si ai sters tampenile din el, Dc inca merge greu? Funda repede!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru ca inca nu s-au sters! Pentru ''tampenii'' foloseste asta:
Descarca Malwarebytes Anti-Malware de aici http://fileforum.betanews.com/detail/Malwarebytes-AntiMalware/1186760019/1 si salveaza-l pe Desktop.
Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.(spune ce a gasit aici)
Si pentru optimizarea PC-ului foloseste asta:
Advanced System Care Pro v.3.3.1 + Serial full
Download link: http://www.megaupload.com/? d=8YGL31Q5
Licenta este inclusa in el si la activare intrerupe conexiunea internet! Asa arata programul http://i.imgur.com/N9U6K.png http://i.imgur.com/tFe5s.png
Serial/Licenta 0AB1-12DE-1CA9-A3D2

Bafta!

13 răspunsuri:
| titi a răspuns:

Daca nu a fost desfacut si curatat de praf de vreo 4-5 luni, si asta poate fi o cauza.

| DonAnonymius a răspuns:

Păi sunt foarte multe motive:
1.Ai memorie Ram foarte mică
2.Ai foarte multe programe ( nu neapărat să fie "tâmpenii")
3.Ai un hard-disk foarte plin
4.Ai placă video slabă
5.Idem placă audio
6.Ai memorie stocabilă puţină
7.Ai multe programe deschise de odată
8.DVD/CD Writerul e plin cu praf
9.Ai viteză de internet mică
Ia CCleaner ca să scapi mai bine de "tâmpenii"! E ca o matură care şterge în unele locuri unde tu nu poţi ajunge.Şi în rest, nu ai ce face.Trebuie să îţi schimbi PC-ul.

| Freshh a răspuns:

Poate ai multe programe in taskbar, daca nu le folosesti, scoate-le.

| DianaScorpio a răspuns:

Da-i o defragmentare si un disk cleanup all program=>accesories=>system tools si acolo gasesti si disk defragmenter, si disk clenup

| AndreiZz a răspuns:

Ar trebuii defragmentat, http://www.iobit.com/iobitsmartdefrag.html aici ai un program dai Deep optimize, downloadeaza si advanced system care 4 e ff bun.

| cosmin2sun a răspuns:

Trebuie defragmentat hard disck-ul din setari... e usor JUSTCAVALLI_77 id meu aici imi ia o zi pana explic

| cosmin2sun a răspuns:

Trebuie defragmentat hard disck-ul din setari... e usor JUSTCAVALLI_77 id meu aici imi ia o zi pana explic.

| тøххynee a răspuns:

Daca te referi la paginile de net si ue pateam la fel... stateam minute bune pana se deschidea pagina. pana cauta. pana asculta comenzile. pana am tras ''lunascape''
e foarte bun...

| melena a răspuns:

Calculatorul sau internetul mai precis?

| esrarkeş a răspuns:

Poate din cauza netului, i-a trageti Firefox 4.1 de pe net sa vezi ca merge mai repede

| esrarkeş a răspuns:

Si fai si o verificare de virusi

| e1m2a3 a răspuns:

In situtatia ta, daca esti sigura ca ai facut tot ce ai spus mai sus exista urmatoarele situatii :

1. Procesorul este putin slabut, Cumpara-ti unul noi 5-6 milioane costa.

2. Harddisckul el plin sau nu a fost defragmentat. pentru defragmentare go to My Computer/ da-i clicl dreapta pe una din partitii/Properties/Tools/Defragmentation:defragment Now.

3. Memoria Ram prea mica, Cumpara-ti mai mult ram.

4. Mediul nefavorabil pentru calculator...: Umezeala, caldura prea mare, frig, praf, Etc.

Spor!

| Razvan98 a răspuns:

Buna lissa problema poate fi de la procesor daca in trecut ai avut vreun virus posibil sa fi afectat procesorul