| coolalexandru3 a întrebat:

Cum scot un virus de pe calculator pe care antivirusul nu il detecteaza(Avast Pro Antivirus)
-tot primesc mesaje ciudate pe messenger
-merge multmai greu calculatorul

Răspuns Câştigător
| ஐIForgotMyNameஐ a răspuns:

Dezinstaleaza avast si inlocuieste'l cu bitdefender sau kaspersky, dar cel mai bine ar fi sa cumperi un antivirus cu cheie.
Mesajele ciudate de pe messenger pot fi din cauza ca amicii sau amicul tau de pe mess are un virus care trimite acelasi mesaj in toata lista, gen:
Hi, download this pls
Iar link'ul contine un virus pe care daca il downloadezi si tu, la randul tau trimiti acelasi mesaj in toata lista ta de prieteni
Totusi iti recomand sa reinstalezi windows'ul (ca sa fii sigur)

1 răspuns:
| DARKHAWK a răspuns:

Dezinstaleaza-ti antivirusul vechi si instaleaza-ti un antivirus mai bun sau daca nu reistaleaza-ti windows-ul.