| grigor3 a întrebat:

Caracterizarea pentru politie trebuie facuta neaparat de catre un profeosor daca sunt la liceu? o ruda sau altcineva nu poate? si daca de catre un profesor, pot sa rog pe orice profesor oricand vrea sa o faca?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intereseaza-te la compartimentul de resurse umane de la IPJ din judetul tau, acolo vei primi toate informatiile de care ai nevoie.
Din cate stiu acest compartiment face verificarea si solicita caracterizari, de la cine considera ei ca este necesar.