| BamBum_3904 a întrebat:

Care ar fi cel mai ieftin aparat foto semi-profesional?

Răspuns Câştigător
| sibiufoto a răspuns:

În nici un caz nu aș recomanda un aparat compact sau bridge ca fiind semi-profesional. Tot DSLR trebuie să fie și prețurile încep după 1.600 lei (aparate noi). Așa ai, de pildă, Canon EOS 1000D (http://p.ly/7B5ko) care încă se mai fabrică, are un raport bun calitate-preț și e mai mult decât util ca să înveți. Cu tot cu obiectiv, îl găsești la 1799 lei: http://p.ly/qogCl Desigur, posibilitățile sunt numeroase. Îți recomand să te documentezi la F64 - http://p.ly/yoP1 - și nu uita că numărul de megapixeli, la aparatele serioase, de calitate, este printre cele mai puțin relevante aspecte.

9 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Sony dsc h70 super smecher undeva la 5-6 milioane

| Rάđü a răspuns:

Panasonic Lumix DMC-LZ8 -500 Ron
Il am de mult timp si nu are numic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand Sony DSC-S650, il am de 2-3 ani si nu am avut probleme cu el, si pretul aproximativ 600 Ron ( eu atat am dat pe el) poate o fi si mai ieftin.

| trifescugabriela a răspuns:

Cauta pe net! Gasesti multe detalii daca stii unde sa cauti! Eu ti-as propune sa te uiti pe blogurile magazinelor! Precum ar fi Altex sau depinde ce magazine preferi!

| AlexutzuCtza a răspuns:

Iti recomand Sony DSC-S650, il am de 2-3 ani si nu am avut probleme cu el, si pretul aproximativ 600 Ron ( eu atat am dat pe el) poate o fi si mai ieftin.

| LocInfinit a răspuns:

Hem Hem cauta si tu we.ca nu e greu.cam in jur de 2 mil \rolling on the floor

| carolmihail a răspuns:

Cel mai ieftin aparat foto digital este Benq de 14 mp la 3/4 milioane jumatate. Dupa parerea mea este un aparat foarte bun si merita sa te interesezi si tu. Fundita?