| oceanoflove a întrebat:

Care e diferența dintre caffe latte si latte machiatto?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Latte macchiato este o băutură de cafea; numele înseamnă lapte pătat sau marcat. Marcată ca într-o pată de espresso pe laptele folosit. Este o piesă pe „Espresso macchiato", care este un espresso cu o picătură sau două de lapte sau smântână.
Un latte este o băutură de cafea preparată cu espresso și lapte aburit. Termenul utilizat în limba engleză este o scurtă formă a cafelei latte, caffelatte sau caffellatte, ceea ce înseamnă "cafea pentru lapte"
Sursa: wikipedia

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Prima e cafea cu lapte
a doua e lapte cu, cafea
diferenta e de, cantitate, primul are mai multa cafea decat lapte, celalalta, invers

deci, depinde cata hipertensiune vrei sa iti bagi in vena big grin