| Soldatul a întrebat:

Care e diferenta dintre un card microSD si unul microSD-HC?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Sigur că da, și va consuma mai puțină baterie pentru că transferul e mai facil.

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Secure Digital High Capacity este denumirea completă, și sunt capabile să treacă de 2GB spațiu de memorie, asta fiind limita SD-urilor, și de asemenea, au o viteză de transfer mai mare.

| Soldatul explică (pentru valentingb):

Bun,si daca am un telefon care suporta card microSD de pana la 32 gb imi va suporta un asemenea card MicroSD-HC?

| valentingb a răspuns (pentru Soldatul):

Sigur că da, și va consuma mai puțină baterie pentru că transferul e mai facil.

| stlucian a răspuns:

In primul rand de pret! TU ce crezi? Vrei mai repede? S-au mai ieftin?

| BANN3R a răspuns:

MicroSD-HC are viteza de transfer mai mare. Deci e mai bun HC-ul