| iepurica112 a întrebat:

Care e diferenta intre asteroizi si meteoriti (nu e tema, nu mai sunt de mult a cincea )

2 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

Asteroizii au o traiectorie stabilita pe cand meteoritii se misca la intamplare.

| Georgescu_Alexia_1990 a răspuns:

Asteroizii au o traiectorie fixă și plutesc prin spațiu pe orbită. Meteoriții au și ei o traiectorie fixă, dar ei plutesc pe lângă atmosfera Terrei, sau în cazul altor planete care nu au atmosferă, cad pe planeta respectivă. Sper că te-am ajutat!
P.S. eu sunt clasa a cincea - tocmai am învățat asta