| Vee a întrebat:

Care era faza :
Acopera`ti un ochi cu mana apoi mut`o pe celalat ochi.

Adica ce te ajuta sa vezi adica sa iti dai seama ceva, pentru ce se face?

4 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Te joci! Iti antreneaza muschiul ochiului!

| Ciprian271 a răspuns:

E un tratament pentru copiii care au strabism la ochi adica se nasc cu un ochi mai rapid ca celalalt adica clipeste mai des decat celalalt ochi. oricum e pentru copiii intre 3 si 7, 8 ani. Daca ai si tu Doamne fereste, du-te si fa-ti o operatie.

| adinescu a răspuns:

E un test pentru vedere t pune in fata la un panou cu litere d diverse marimi si tu trebuie sa i le spui.si asa descopera daca ai probleme de vedere la vreun ochi

| Vee explică:

Nu nu am laughing Doamne Fereste! Doar ca am citit pe net laughing pentru o fata si am dat de aia...big grin