| lucian820 a întrebat:

Care este cel mai puternic pistol de autoaparare neletal(gloante cauciuc)? Grand power t12m care se zice a fi cel mai putetnic, dupa sunet nu pare puternic pe langa restul

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu, sunt alea pe glonte de cauciuc. Dar si pentru alea ai nevoie de permis, in Romania. Ar mai fi si pistoalele in calibul 22lr, care sunt folosite in competitii cum ar fi tirul. Deci daca practici un astfel de sport, legal ai avea voie sa deti o astfel de arma, dar sa nu confuzi a detine cu a purta. Totusi 22lr, poate fi letal de la o distanta mica, sa zicem ca tragi de la 1m in capu cuiva, il poti ucide.