| xItsiiDouaPuncte a întrebat:

Care este chestia asta cu funda?

5 răspunsuri:
| fefenaș a răspuns:

Fundita = Medalie oranj = Raspuns castigator = 100 de puncte.
Este un fel de "multumesc" celui, care te-a ajutat cel mai mult, raspunsul caruia a fost cel mai bun, din punctul tau de vedere.
Cand te vei hotara, ce raspuns este cel mai bun/folositor (in mod normal ai maxim 5 zile la dispozitie), va trebui sa dai clic pe "Declara raspuns castigator" in dreapta raspunsului preferat, iar apoi sa dai clic pe "OK". E simplu.

| BubblesDoubleS a răspuns:

Fundita o dai atunci cand postezi o intrebare si primesti un raspuns pe care il consideri cel mai bun dintre toate celelalte primite(care te-a ajutat cel mai mult in problema pe care o aveai). Fundita apare in dreptul fiecarui raspuns de la intrebarea pusa de tine. Dai "acorda fundita" si acel raspuns va primi fundita. Funditele apar in profilul celui care da raspunsul. Daca ai foarte multe fundite poti deveni expert TPU.
Fiecare fundita primita apare pe profilul tau.

Sper ca te-am ajutat

| Hikari a răspuns:

Atunci cand cineva iti da un raspuns pe care tu il consideri castigator adica cel mai bun, sub mesajul respectiv iti apare o funda apesi pe ea si se face portocalie daca raspunsul respevtiv ti- a fost de ajutor.
Sper ca te-am ajutat!
Succes!happy

| Katherineeeeee a răspuns:

Poi,fundita este acea panglica galbeana care se afla in fiecare parte dreapta a fiecarui sapuns la o intrebare. Fundita se da la cel mai bun raspuns al unei intrebari anuma.Este ca un premiu.La o intrebare poti sa dai o singura fundita.SI nu poti s-o stergi/anulezi.

Acuma ca stii imi dai fundita?

http://vampireslovesme.tumblr.com/

asa arata fundita

| PisicutzaFursec a răspuns:

Funda e pentru raspunsurile castigatoare imi dai si mie funda?