| Reek54 a întrebat:

Care este femeia care a nascut cei mai multi copii?
Si cati a nascut?

Răspuns Câştigător
| PяInCєSs a răspuns:

Eodor Vassilyev (1707-1782), a fost un ţăran din Shuya, Rusia. Desi nu este demn de menţionat el însuşi, prima sa soţie, Valentina Vassilyeva, stabilit recordul pentru cei mai mulţi copii birthed de o femeie singură. Ea a dat naştere la un total de 69 de copii; cu toate acestea, puţine alte detalii sunt cunoscute din viaţa ei, cum ar fi data ei de naştere sau de deces. Ea a dat naştere la 16 de perechi de gemeni, 7 seturi de tripleti si 4 seturi de patru copii gemeni între 1725 şi 1765, într-un total de 27 de naşteri. 67 din 69 copii născuţi copilărie a supravieţuit.Moderne record mondial pentru a da naştere este deţinută de Leontina Albina de la San Antonio, Chile. Acum, în mijlocul ei anii şaizeci, ea pretinde a fi mama de 64 de copii. Dintre acestea, 55 sunt documentate.

| Reek54 explică (pentru PяInCєSs):

Sunt date dracu dansele...ce pot sa zic

4 răspunsuri:
| PonciK3214 a răspuns:

Mama cu cei mai multi copii
69! Atatia copii a avut, potrivit Cartii Recordurilor, cea care a ramas cunoscuta in istorie drept "nevasta lui Feodor Vassilyev". Era o taranca care traia in Shuya, Rusia in secolul al XVIII-lea. A ramas insarcinata de 27 de ori.

| Reek54 explică (pentru PonciK3214):

De la ce varsta a inceput sa faca copii?, si pana la ce varsta?

| Daneea_Lidia_Stoia_1994 a răspuns:

Am citit de curand un studiu facut ca femeia poate rezista la 33-35 de nasteri.Am auzit de o femeie care a nascut 22 de copii dar cred ca sunt si cu mai multi.