| Ana_4328 a întrebat:

Care este importanta/valoarea banilor in viata unui om?

Răspuns Câştigător
| CookieDiamond a răspuns:

Uneori te miri ce informatii primesti de la candidati. Unii au ceva-uri scurte, pentru ca sunt tineri si le lipseste experienta profesionala. Ca sa si-l umple, mai adauga rubrici in genul "Sex: FEMININ" (cu caractere mari, ca nu cumva sa ai dubii, chiar daca o cheama Ana Maria). Un altul, care ocupa postul de Operations Manager - Banca Romaneasca, venit de la o alimentara care a dat faliment, vrea un post de conducere la o alta institutie bancara, avand de partea sa argumentul decisiv: "doresc sa-mi pun experienta internationala dobandita in slujba Dumneavoastra", scrie Dan Popa, pe blogul lui.

Retineti cuvantul "experienta internationala!". Probabil ca domnul respectiv capitalizeaza experienta actionarului Bancii Romanesti - National Bank of Greece... No comment.

O alta fata, care lucreaza la Trezoreria unei banci din top 5, este originala. "Simt ca cariera (sic!) mea ingheata in acest loc de munca si am nevoie de responsabilitati mult mai mari. Citez: "I want high rewards and statuets and I’m willing to sacrifice leisure time to achieve them". Ramai mut.

Partea buna a acestor ceva-uri este ca dai peste oameni infinit mai capabili decat marii bancheri de pe Wall Street. Domneste acolo panica? Nicio problema. Il avem pe Radu. Citez: "I have to mention that I am used to work at the latest hours and I never get panic!". Foarte bine, Radule. Voi forwarda mesajul tau bancilor care mai opereaza pe WS.

De mentionat. Radu are o experienta bogata. A lucrat intr-o fabrica de ulei, de unde s-a mutat la o casa de schimb valutar, unde se lucreaza exact ca si in banci, cu valuta. pai au o importanta foarte mare happy

2 răspunsuri:
| xl0llip0px a răspuns:

Zicem noi ca banii nu este cel mai important.mda poate e adevarat, dar daca ne gindim serios, fara bani nu ai nimic, nu ai bani nu ai casa mincare haine si tot ce ai nevoie...asaca "dragostea" cred ca nu mai salveaza totul.asaca cred ca importanta lor e mare.chiar daca sunt de acord ca banii nu sunt cel mai principal lucru...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cum sa iti zic eu... fara bani...nu faci nimic mai pe scurt daca esti sarac esti mort Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul(sa stii ca intentionat am scris Romania cu r mic nu merita R mare )