| anonim_4396 a întrebat:

Care este municipiul in componenta caruia intra 7 orase si 12 comune?

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu nu prea stii diferenta dintre judet si municipiu, asa-i? Suceava este, din cate stiu, dar e vorba de JUDETUL Suceava. In componenta unui municipiu nu pot intra decat ceva cartiere. Mai cauta si tu prin DEX din cand in cand.

| darrio2007 a răspuns:

Eu nu am auzit ca in componenta unui municipiu sa intre orase si comune.Cred ca te cam depaseste domeniul.Dar poate asa este(sic).