| anonim_4396 a întrebat:

Care este religia ungarilor? ortodoxa?

Răspuns Câştigător
| nopainkiller a răspuns:

Salut!
In primul rand vreau sa te rog sa te uiti peate acest sondaj:
Crestini:
Populație: 8, 083, 800
Procent: 81%
Musulmani:
Populație: 0
Procent: 0%
Evreii:
Populație: 9, 980
Procent: 0.1%
Budiștii:
Populație: 0
Procent: 0%
Hindus:
Populație: 0
Procent: 0%
Neafiliată:
Populație: 1, 856, 280
Procent: 18.6%
Religie populară:
Populație: 0
Procent: 0%
Altă religie:
Populație: 0
Procent: 0%
Bun! Din cate ai vazut majoritatea dominanta sunt crestini, asta scoate in evidenta destul de clar ca religia in ungarilor este Ortodoxia!(Crestini Ortodocsi)

| RAY a răspuns (pentru nopainkiller):

Majoritatea ungurilor sunt reformati sau catolici, Biserica Romano-Catolică numără în prezent 1.026.429 credincioși, dintre care 587.033 sunt maghiari, 345.557 români, 36.040 germani, 11.580 slovaci
https://ro.wikipedia.org/wiki/Religia_%C3%AEn_Rom%C3%A2nia

| RAY a răspuns (pentru nopainkiller):

Daca majoritatea sunt ortodoxi inseamna ca toti sunt nu?

| MuCelMic a răspuns (pentru RAY):

Acum cine nu intelege? laughing

| RAY a răspuns (pentru MuCelMic):

Ai inchisa scoala a?

| MuCelMic a răspuns (pentru RAY):

Bine atunci, daca nu vrei...

| RAY a răspuns (pentru MuCelMic):

Nu am nevoie de funde, daca ai aflat ce sens avea sa mai adaugi inca o intrebare?

| Volsvagan70 a răspuns (pentru nopainkiller):

Aiurezi. ungurii sunt Catolici.

| nopainkiller a răspuns (pentru Volsvagan70):

Bine am inteles! Stiu! Am gresit! Acum trebuie sa sariti toti pe mine?

| minrest a răspuns (pentru nopainkiller):

Din faptul ca sunt crestini tu ai dedus ca sunt ortodocsi, dar crestinismul este impartit in multe denominatii. Ungurii sunt reformati si catolici, foarte putini sunt ortodocsi.

| nopainkiller a răspuns (pentru minrest):

Se vede ca mai sunt si persoane interactive si cu stima de sine! Sincer am fost surprins sa vad o persoana care in loc sa spuna ca aiurez sau nu mai stiu eu ce.el pur si simplu imi doar spune ca am gresit si imi da motivul plus raspunsul corect! Respect in fata a astfel de persoane...dar ce sa mai, stiti vorba aia,, Asa-i romanul"!

| Volsvagan70 a răspuns (pentru nopainkiller):

Nu-i nimic. Se mai intampla

33 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Reformata sau catolica

| Violleta2022 a răspuns:

Ungurii sunt crestini catolici!

| untu a răspuns:

Religia ungurilor, nu,, ungarilor''! Ungurii poati fi de religie catolica reformata sau neoprotestanta!

| alexandrualind a răspuns:

Catolica.Nu ortodoxa.Ai acordat funda gresit.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Astia cred in ceva ce nu este al lor. incredibil cata nesimtire au in ei acesti mongoli sau ce sunt.

| RAY a răspuns (pentru CatalinVictor1985):

Daca sunteti fraieri si le permiteti nu e vina lor

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Sa inteleg ca tii cu ei bozgore? tu care ai pus intrebarea

| RAY a răspuns (pentru CatalinVictor1985):

Si tie tiat dat vot eronat?

| RAY a răspuns (pentru CatalinVictor1985):

Multumesc de vot, ai dat funda aiurea fara sa te informezi, prostia e mare in Romania vad

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru RAY):

Cine a dat funda? ai gresit ala care a dat funda e muc cel mic de ce ma bagi pe mine la inaintare aiurea?

| RAY a răspuns (pentru CatalinVictor1985):

Man i-am scris la ala dar sistemul e prost

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru MuCelMic):

Atunci de ce mai intrebi ratatule intrebari la care stii raspunsul. esti o panarama de om

| RAY a răspuns (pentru MuCelMic):

De ce ai mai adaugat alta intrebare?

| RAY a răspuns (pentru CatalinVictor1985):

A mai adaugat alta intrebare acelasi intrebare

| MuCelMic a răspuns (pentru RAY):

Raspunde la intrebare! si-ti dau funda!

| minrest a răspuns (pentru CatalinVictor1985):

Draga primitivule, din insasi faptul ca nu stie ce religie au, se deduce usor ca nu ''tine'' cu ei.

| AlexCristi97 a răspuns:

Bine ca dai funda unuia cu text lung si minte scurta. Doar pentru ca sunt crestini nu inseamna ca sunt ortodoxi. Ungurii sunt catolici sau reformati in mare parte.

| ceciliastefanescu2000 a răspuns:

Astia cred in gay

| george2431 a răspuns:

Automomia.Sanatae!

| MaryLoveMyLife a răspuns:

Romano-catolica

| Ionel_Ifrim_1987 a răspuns:

In general sunt reformanti si catolici