| iintunericul a întrebat:

Care esti diferenta dintre
http://www.emag.ro/......EN772BBBM/ si
http://www.emag.ro/......E75V7BBBM/
in afara de:
unu are 150 MBpS si celalalt are 300 MBpS
si ca unu are o antena iar celalalt are 2
iar la pret este vb de 10 lei in plus fata de celalalt?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| valyyy9909 a răspuns:

Primul il am eu big grin diferenta asta e :
rata de transfer 1=300mbps si 2=150mbps
si antenele : primul are una de 5 decibeli si al 2-lea are 2 de 5 decibeli happy sper ca te ajuta... Funda>?

| iintunericul explică (pentru valyyy9909):

Si cat m are distanta de acoperire? se descurca bine in timp, care din astea 2 miai recomanda?

| iintunericul explică (pentru iintunericul):

Ce sunt aia decibeli la router?

| valyyy9909 a răspuns (pentru iintunericul):

Distanta este destul de mare la al meu am ceva cam la 200 de m, se descurca foarte bine in timp...nu conteaza pe care vrei sa il cumperi, doar ca primul este pentru interior, se descurca mai bine in interior, iar al doilea este mai bun la exterior.

| valyyy9909 a răspuns (pentru iintunericul):

Decibelii astia nu stiu nici eu cu ce au legatura...dar presupun ca sunt legati de aria de acoperire a routerului!

| iintunericul explică (pentru valyyy9909):

Daca ai router iti scade viteza netului de la pc?
si se poate bloca routeru?