| Cristian0002 a întrebat:

Care imi poate spun pasii pentru a imi reformata calculatorul, si apoi sa-mi instalez driverele? ca nu ma prea pricep.Multumesc.Daca sunteti dispusi sa ajutati sau sa imi oferiti mai multe informatii adaugati cristi_har2008. Multumesc

Răspuns Câştigător
| RS4 a răspuns:

Deci daca ai deja partittile formate e usor, dupa ce apesi f8 sa zic ca iti apare ca ai C si D (cele doua partitii), ori dai sa se instaleze windowsul pe partitia C, ori dai delete la partitia C si apoi la acel spatiu nepartitionat sa zic ca e 3478907 mb dai create partition, din nou faci partitia C care acum e goala si pe care instalezi windowsul! sper ca ti-am fost de ajutor!

3 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Nu recomand sa iti instalezi singur daca nu ai mai instalat niciodata! mai bine cauti un prieten care se pricepe cat de cat si inveti pasii de la el! singur o sa ai niste batai de cap, cu partitiile, etc... bafta!

| Cristian0002 explică:

Cum paritiile acestea nu reusesc...am apasat F8... si apoi numai stiu ce sa fac.

| Kraf a răspuns:

În primul rând caută un CD cu un Windows bunicel. Introdu-l, aşteaptă să booteze şi de aici încolo este foarte uşor, ai toate indicaţiile la dispoziţie. La un moment dat îţi va cere un CD-Key. În funcţie de ce Windows instalezi, cauţi pe internet CD-Key-ul respectiv.
După ce se instalează, îi instalezi driverele de pe CD-urile care le-ai primit odata cu primirea calculatorului.
Sper să nu fii uitat ceva.